پیکر تراشی با ابدومینوپلاستی:

یکی از دلایل پایین بودن اعتماد به نفس، نفس نفس زدن هنگام راه رفتن و خستگی های زود هنگام بزرگی شکم افراده. جراحی ابدو مینو پلاستی این مشکل رو حل کرده. این عمل جراحی برای کوچک کردن شکم و حذف چربی های اضافی اونه. در اصل طی این جراحی چربی های اضافه از بالا و پایین برداشته میشه .

نکته ی قابل توجه اینکه اسکارهای وسیع روی پوست بدن برای برداشتن و ترمیم احتیاج قطعی به جراحی پیدا می کنن. بزرگی این اسکارها می تونه از یه سمت لگن تا سمت دیگه ی اون باشه.

چه کسانی لازمه که این عملو انجام بدن ؟

افرادی که شکم ها بزرگ و پر چربی دارن و پوست اونها اویزونه و کسانی که با برنامه ی منظم و ورزش لاغر نمیشن واجد شرایطن.

این جراحی برای خانم هایی که حامله گی های متعدد داشتن و پوست شکمشون دچار کشش شده و عضلات شکمشون حالت طبیعی خودشو از دست داده توصیه میشه.

همین طور افراد پیر که پوستشون خاصیت ارتجاعی خودشو از دست داده  و بارها دچار لاغری و چاقی شدن این عمل براشون توصیه میشه.

با استفاده از این عمل و در نتیجه ی زیبا شدن اندام اعتماد به نفس افراد بالاتر میره.

سالیانه هزارن عمل ابدو مینو پلاستی انجام میشه و با اطمینان میشه گفت که تقریبا این عمل کاملا رضایت بخش انجام میشه و نتیجه ی عمل عموما قابل قبوله.

جراح ممکن است از روش بیهوشی عمومی برای این عمل استفاده کنه که نتیجه به خواب رفتن بیمار است و یا اینکه جراح تشخیص بده از روش بی هوشی موضعی همراه با داروهای مسکن و خواب اور استفاده بشه. که در نتیجه فرد بیمار است اما دردی نمی کشد و در نهایت ارامش عمل رو سپری می کنه.

طول نقاهت بیمار معمولا دو هفته است و فرد بعد از دو هفته به زندگی عادی خودش ادامه میده. در بعضی موارد و به تشخیص متخصص گاهی فرد تا سه هفته هم استراحت می کنه. ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می کنه . ورزش می تونه باعث بر طرف شدن سریع تورم جلوگیری از لخته شدن و عادی شدن حرکات عضلات بشه. هر چند که ورزش های سنگین در ابتدا توصیه نمیشه.

بعد از جراحی بیمار یک شکم صاف و بدون برآمدگی داره و این قطعا حس خوبی به فردی که مدت ها با اندامی نامناسب خودشو دیده میده.