تزریق ژل (فیلر) بدون درد وعارضه:

تزریق ژل (فیلر هیالورونیک) بی ضرر ترین و بهترین روش ایجاد تقارن وفرم دهی صورت میباشد. جنس فیلر هیالورنیک از جنس پروتئین کلاژن است که کاربرد درمانی هم دارد.

از تزریق ژل برای فرم دهی صورت ٫ ایجاز زاویه فک ٫ افزایش طول چانه ٫ فرم دهی لب ٫ رفع خط خنده ٫ درمان خط اشک ٫ گونه گذاری ٫ درمان گودی و سیاهی زیر چشم ٫ درمان چروک های عمیق پیشانی مانند خط اخم و جوانسازی دست ها و در درمان های ترکیبی برای درمان جای جوش نیز استفاده می شود.

دو نکته مهم در تزریق ژل :

 • مارک ژل تزریق شده
 • مهارت پزشک متخصص پوست ٫ مو و زیبایی
تزریق ژل تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwAfter
قبل از زاویه سازی صورت تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwBefore
تزریق ژل لب تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwAfter
قبل از تزریق ژل لب تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwBefore
پروتز گونه تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwAfter
تزریق ژل تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwBefore

زاویه سازی صورت با تزریق ژل:

عدم تقارن و خالی بودن بافت صورت از دلایل اصلی  تزریق ژل برای زاویه سازی و فرم دهی صورت است. زاویه سازی صورت بر اساس خطوط زیبایی (VLine) و ایجاد خط فشن برای ناحیه فک و چانه انجام می شود. از تزریق ژل برای افزایش طول چانه و فرم دهی به چانه نیز استفاده میکنند. همچنین تزریق ژل جایگزین بسیار مناسب پروتز گونه است. تزریق ژل بدون درد و بدون عارضه باعث فرم دهی گونه و ایجاد خط گونه می شود.

فرم دهی لب با تزریق نسل جدید ژل :

تزریق ژل تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwwwلب ها از عناصر اصلی صورت هستند و تاثیر زیادی در زیبایی دارند. در تزریق ژل لب ضمن افزایش حجم لب باید فرم دهی هم برای لب ها ایجاد کرد تا با فرم متناسب با چهره انجام شود. افرادی که لب های کوچکی دارند یا با افزایش سنن حجن لب های خود را از دست داده اند ٫ افرادی که در لب ها عدم تقارن دارند و افرادی که لب آنها هیچ فرمی ندارد میتوانند فقط در چند دقیقه لب های زیبا و خوش فرم داشته باشند. امروزه به جای جراحی پروتز لب از تزریق ژل لب بدون درد و بصورت سرپائی ( فقط در یک جلسه) استفاده می شود.

پروتز گونه تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwAfter
تزریق ژل تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwBefore

نکته مهم : در صورتی که فرد از فرم ایجاد شده راضی نباشد ویا پشیمان شود به راحتی با تزریق حلال میتواند به راحتی به فر قبلی برگردد. و نگرانی نخواهید داشت.

تزریق ژل برای جوانسازی :

زاویه سازی صورت تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwwwاز تزریق ژل برای جوانسازی صورت و دست ها استفاده می شود. از تزیق ژل برای درمان خط خنده و خط اشک (روی گونه ها) و درمان گودی و سیاهی زیر چشم (بدون دردفقط در یک جلسه !) استفاده می شود. این ژل ها به دلیل خاصیت پرکنندگی (فیلر) که دارند چروک های روی صورت را هم کاهش میدهند. افرادی که به دلیل افزایش سن چروک دور لب دارند با تزریق ژل می توانند تمام چروک های دور لب را درمان کنند.

تزریق ژل تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwAfter
قبل از زاویه سازی صورت تزریق ژل تزریق ژل svg xml 3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2FwwwBefore

چرا فیلرهای هیالورونیک بی ضرر هستند؟

در سال های گذشته برای حجم دادن به صورت از ژلی به نام ژل پاژ استفاده می شد. این ژل ها سه عارضه اساسی داشتند:

 1. جابجایی، این ژل ها بعد از مدتی از ناحیه تزریق شده حرکت میکردند و جابجا میشدند و در برخی موارد باعث مشکلات حرکتی میشد.
 2. چون این ژل ها از جنس پلاستیک بودند و از آنجا که پلاستیک با بدن سازگار نیست، سیستم دفاعی بدن به عنوان یک جسم خارجی واکنش نشان میداد و باعث گلوله گلوله شدن ژل ها میشد.
 3.  عفونت کردن به دلیل جنس ژل و جابجایی نیز بسیار بروز میکروب. و عفونت از نوع شدید بود.

از این رو نوع جدیدی از فیلر های هیالورونیک برای  تزریق ژل استفاده می شود. در طی چند سالی که از فلیر هیالرونیک برای زیبایی استفاه میشود٫هیچ مشکلی گزارش نشده. زیرا این فیلرها از نوع پروتئین کلاژن و سازگار با بدن هستند. و به همین دلیل جذبی بوده اما بعد از ۲ سال ۸۰% آن جذب میشود. از آنجا که باعث کلاژن سازی میشود بعد از این زمان باعث کلاژن سازی و بهبود بافت های تزریق شده هم می شود.

تزریق کدام ژل خطرناک است ؟

تزریق ژل هایی که تاییدیه FDA آمریکا و وزارت بهداشت ندارند توصیه نمی شود. زیرا عوارض نا مشخصی خواهند داشت .

مارک های معتبر (مورد تایید) ژل : ژوویدرم الترا پلاس ٫ بلترو ٫ تئوسیال ٫ رووفیل پلاس و …