جوانسازی پوست یکی از عمل های پر طرفداره که حتما در مورد روش های مختلف اون تا حدی شنیدید. ما اطلاعات شما را کامل خواهیم کرد.

جوانسازی پوست با بوتاکس:

در این روش در پوست شما تزریق انجام میشود.  حتما باید این تزریق در کیلینیک های معتبر صورت بگیرد. مزایای این روش این است که بعد از عمل شما از اخم کردن و چهره در هم کشیدن های غیر ارادی ناتوانید و این باعث میشود که خط و خطوط و چروکی در صورت شما ایجاد نشود.  خوب است بدانید که فعالیت ها و انقباض های بیش از حد عضلات صورت است که باعث ایجاد خطوط در چهره می شود.

جوانسازی با سابسیژن

این روش بسیار ساده و سرپایی و البته بی خطر است. سابسیژن در کنار فرکشنال بهترین درمان اسکارهای آترفیک (فرورفته) است. سابسیژن یک سوزن دارد که نوکور نام دارد. این روش برای درمان جای جوش هاییست که عمیقی هستند و محصول آکنه ها هستند.

پزشکان نوکور را به بافت های زیر پوست فرو می کنند و با دادن حرکت های یک دست به اون به بریدن بافت های فیبروتیک و چسبندگی و گاهی  ایجاد خونریزی اقدام می کنند.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

در این روش از عملکرد ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان ساختار پوست استفاده میشود. این روش یک ویژگی فوق العاده دارد و آن این است که ظاهر پوست یا سرعت ترمیم می شود و فرد خیلی سریع به فعالیت های روزمره اش بر می گردد.

این روش هیچ درد و خونریزی و عوارضی ندارد و از نظر هزینه مقرون به صرفه است.

امکان عفونت در این روش به خاطر بسته بودن منافذ پوست تقریبا صفر است.

بهبود پوست با سرعت انجام میشه و نتیجه کاملا مشهود است.

جوانسازی با روش لیزر آر اف

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست صورت  و لیفت صورت لیزر rf است. در این رواش از امواج استفاده می شود. امواج رادیو فر کوئنسی. این امواج برای جوانساری پوست استفاده می شوند.

در این روش از امواج نوری استفاده نمی شود. برای استفاده از امواج از اف فراکشنال استفاده می شود. این امواج توسط دستگاه دو قطبی رادیو فراکوئنسی غیر تهاجمی تولید می شوند.

اما کار این امواج چیست؟

این امواج لایه های خارجی و میانی را هدف قرار می دهند و موجب تحریک پوست و بازسازی جهت ایجاد پوست جدید می شوند.

این روش برای جوانسازی پوست و رفع چروک صورت و جای جوش و افتاب سوختگی کاربرد دارد. در این روش کلاإن ها بازسازی می شوند و باعث سفتی و قوام پوست می شود.

جوانسازی پوست با روش لیزر فرکشنال

اگر به دنبال یک روش جوانسازی پوست بدون عمل جراحی هستید این مطلب را بخوانید:

در این روش co2 فرکشنال مدرن از ستون های کوچک انرژی فراکسیون برای برداشتن قسمت های آسیب دیده استفاده می شود. در این روش درمانی قسمت های عمیق تر و هدف قرار می گیرند نه کل پوست . فرد در این روش درمانی بی حسی موضعی می گیرد و این روش درمانی ساده مدت زمان کوتاهی احتیاج دارد.

جوانسازی پوست با روش لیزر اولترا

در این روش امواج الوتراسوند از طریق پروپ های مخصوص به اعماق پوست فرستاده می شوند با گرم کردن عضله ها کلاژن  سازی فعال می شود.

پس از انجام این عمل فرد احساس سفتی و کمی بالا رفتن پوست ناحیه ی درمان شده را دارد . اما اثر واضح و کلی این درمان سه الی شش ماه پس از عمل انجام می شود.