پیکرتراشی و جراحی زیبایی :

انجام عمل های زیبایی برای لاغری و تناسب اندام را پیکرتراشی می نامند. مانند ابدومینوپلاستی ٬ لیپوماتیک ٬ پروتز باسن ٬ پروتز سینه ٬ تناسب اندام با لیزر ار اف لاغری  و لاغری  و …

ابدومینوپلاستی:

این واژه اصطلاح تخصصی عملی است که در آن شکم کوچک و چربی های اضافه حذف می شود. این عمل برای افرادی که شکم های بزرگ و پرچربی دارندو پوست آن ها آویزان است و از طرفی با ورزش و رژیم نتیجه ای عایدشان نشده بسیار پر فایده است. ما این عمل را برای خانم هایی که بارداری های متعددی داشته اند بسیار توصیه می کنیم. این عمل برای افراد مسن و برای افرادی که دچار چاقی و لاغری های زیادی بوده اند. یک روش قابل قبول است.. با این عمل اعتماد به نفس شما به شکا فوق العاده ای ارتقا پیدا می کند.

در مورد عوارض و خطرات عمل با افتخار می گوییم که سالانه هزاران نفر این عمل را انجام می دهند و همگی نه تنها راضی هستند بلکه هچ عارضه و خطری را در این عمل تجربه نکرده اند.

این عمل با روش بی هوشی و یا حسی موضعی انجام می شود و هر دو روش مطلوب است. مدت زمان عمل بین ۲ تا ۵ ساعت است. معمولا بعد از دو هفته بعد از عمل فرد به زندگی عادی بر می گردد. ورزش در سرعت گرفتن بهبود شما بسیار مفید است. 

 

لیپوماتیک :

در مورد این روش باید بگوییم در این روش تایید شده سلول های چربی بدن در همان اول با وسیله ای به نام ماسوره به وسیله ی حرکات ارتعاشی تجزیه می شود. سپس آرام آرام چربی از بدن جدا می شود و این کار توسط دستگاه لیپوماتیک منچر به لاغری و کاهش وزن می شود.این روش سال هاست که مورد توجه قرار گرفته و می توان با اطمینان گفت این روش کاملا دقیق و بی خطر است.در مورد هزینه ی این عمل باید بگوییم هزینه ی آن به چند گزینه مرتبط است. تجربه ی پزشم و تیم همکارانش، نوع دستگاه، تجهیزات استفاده شده، مقدار چربی در بدن فرد و تعداد جلسات هزینه ی این عمل را مشخص می کند.

در مورد ویژگی های این عمل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

-درد اندک این روش 

-انقباض مناسب پوست 

-کوتاهی زمان عمل 

-بهبود سریع بعد از عمل 

-هزینه ی ارزان این عمل 

-عدم ایجاد سوختگی در پوست 

-تورم و کبودی خیلی کم 

-درد کم در حین عمل 

 

پروتز سینه :

 

پروتز سینه یا همان ایمپلنت سینه به این معنی است که سینه از طریق افزایش حجم پستان بازسازی می شود.  این عمل سال هاست که از پر طرفدارترین عمل های جراحی است. 

این عمل برای افرادی مناسب است که شیردهی، حاملگی ، سوتغذیه داشته اند و یا در اثر سرطان و یا ضربه بخشی از سینه شان از بین رفته است.

انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه ، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می گیرد.

پروتزها سه نوع هستند. پروتز با برجستگی کم، پروتز با برجستگی زیاد و پروتز با برجستگی خیلی زیاد. پروتز سینه  از لحاظ  شکل به دو نوع شکل گرد و شکل اشکی است.

پروتز ها سه نوع جنس دارند. پروتز سینه ی سیلیکونی، پروتز سینه ی آب نمکی، پروتز سینه ی ثابت که در واقع نسل پنجم پروتزهای سینه هستند.

رنگ پروتز سینه معمولا به رنگ پوست افراد نزدیک است تا بیمار از این نظر دغدغه ای نداشته باشد.

 

پروتز سینه پیکرتراشی پیکر تراشی svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwwwبرای انجام این عمل سه نوع برش ایجاد می شود:

۱ برش در چین زیر سینه 

۲ برش در اطراف هاله 

۳ برش زیر بغل 

۴ برش دور ناف که در موارد خاص انجام می شود.

 

 

پروتز باسن :

 

عمل پروتز باسن  برای فرم دهی باسن یک عمل جراحی است با این هدف که شکل بد فرم باسن یا ناحیه ی مفصل ران تغییر پیدا کند. این عمل برای سفت شدن باسن و اصطلاح شکل طبیعی باسن است و کسانی که باسن های کوچک و صافی دارند کاندیدهای مناسبی برای این عمل هستند. پروتز باسن شکل ها و فرم های متنوعی دارند. پروتزها از جنس نرمی به نام سیلیکون ساخته شده اند که که به ان ها لطافت و شکل پذیری و حس کاملا طبیعی می دهد.  پزشک معالج به شما کمک می کند  تا پروتز مناسب برای خود را انتخاب کنید و در نهایت بهترین نتیجه را بگیرید.

جراح می تواند قبل از انجام عمل ناحیه ای از باسن که قرار است با انجام عمل پروتز تغغیر کند علامت بزند تا بیمار قبل از بی هوشی نتیجه ی عمل را بداند.

عمل بزرگ کردن باسن از طریق کاشت پروتز را می توان برای افزایش حجم باسن به مقدار بسیار کم تا خیلی زیاد انجام داد.

هزینه ی این عمل بسته به پروتز استفاده شده متفاوت خواهد بود.

عمل جراحی پروتز باسن معمولا بین یک تا دو ساعت خواهد بود و اکثرا تحت بی هوشی انجام می شود.

بعد از عمل به مدت سه هفته باید از ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کرد.

عوارض این عمل خیلی نادر است و اغلب بیماران از نتیجه ی بدست امده راضی هستند.

 

تناسب اندام با لیزر ار اف لاغری :

 

شاید در مورد دستگاه هایی شنیده باشید که که مربوط به لاغری هستند و در خانه استفاده می شوند. از جمله ی این دستگاه ها می توان از دستگاه آر اف نام برد.کاربرد این دستگاه لاغری موضعی است. آر اف به معنی امواج رادیو فرکانسی است. عملکرد این امواج از بین بردن حجم چربی در نواحی مختلف بدن است.
استفاده از این دستگاه برای لاغری هیچگونه عارضه ای ندارد. در اصل این دستگاه به واسطه ی جریان الکتریسته عمل می کند. یکی از مهترین نتایج استفاده از این دستگاه این است که در کنار لاغری پوست هم شفافیت پیدا می کند.
البته دستگاه آر اف کاربردهای دیگری هم دارد. پس شما با تهیه و استفاده از این دستگاه می توانید از چند جهت از ان استفاده ببرید.